Odstraňovanie cievok

Odstránenie rozšírených cievok pomocou špičkových laserov

Cievky na tvári sú väčšinou príznakom kožného ochorenia Rosacea. Rosacea alebo ružienka je chronické zápalové ochorenie a prejavuje sa výraznejšou aktivitou podkožných ciev, ktoré reagujú na rôzne podnety (chlad, teplo, stres, strava). Ochorenie sa začína prechodným začervenaním tváre, postupne sa cievky stavajú viditeľnými (najmä v strednej časti tváre - nos, líca, brada) a spôsobujú predovšetkým estetický problém.

Rozšírené cievky na dolných končatinách - venektázie alebo tzv. metličky sú jemné rozšírené cievky viditeľné hlavne na stehnách a predkoleniach, majú zvyčajne červenú až fialovomodrú farbu. Sklon k vytváraniu takýchto žiliek je prevažne dedičný, k ich zhoršeniu prespievajú aj rôzne faktory - opuchy dolných končatín, hormonálne zmeny, tehotenstvo, zvýšenie hmotnosti a podobne.

Na odstránenie cievkových lézií na tvári aj na dolných končatinách sa na našich klinikách používajú rôzne typy laserov.

Envy Klinika, Košice: najnovší typ Nd: YAG QUANTA LIGHT EVO B a laser CANDELA.

Envy klinika, Bratislava: laser Fotona.

Envy x Priveé, Bratislava: laser Xlase PLUS.

Ošetrenie a rekonvalescencia

Zákrok je minimálne bolestivý, pretože lasery disponujú aj dynamickým chladením, ktoré zmierňuje pocit pálenia kože. 

Na zlepšenie resp. odstránenie bežných cievok na lícach sú potrebné 2 až 3 ošetrenia v 1 až 2 mesačnom odstupe. Komplikovanejšie cievky si vyžadujú viac opakovaní. Bezprostredne po výkone je mierne začervenanie, niekedy sa cievky zvýraznia a rozšíria, ale po 2 až 3 týždňoch postupne blednú a odchádzajú.

Pokožka pred zákrokom nesmie byt opálená a následne je potrebné sa vyhýbať slnečnému žiareniu 2-3 týždne. Takisto neodporúčame navštevovať počas ošetrovacieho procesu saunu alebo termálne bazény.

Po ošetrení tváre môžu klienti niekoľko dní pozorovať začervenanie a vznik drobných povrchových chrastičiek, ktoré do 7-10 dní vymiznú.

Po ošetrení na dolných končatinách nie je nutné nosiť bandáž ani kompresné pančuchy.

 

Odstránenie rozšírených cievok, bradavíc, znamienok

Odstraňovanie rozšírených cievok pomocou ND:YAG lasera

VIAC FOTO
K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Otázky z poradne

Vaša otázka

Máte otázky,
chcete sa poradiť?
CHCEM SA OPÝTAŤ
Ide to aj
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY
Vyberte si prosím mesto
Vašej pobočky Envy