Resurfacing pleti

Obnova pokožky pomocou špičkových laserových ošetrení

Resurfacing je moderná laserová dermabrázia, zbrusovanie kožného povrchu. Pokožka je po ošetrení omladená, pevnejšia, zdravšia, má zjednotený farebný tón a textúru a zároveň dochádza k stimulácii tvorby nového kolagénu. Ošetrenia sú účinné aj na odstránenie jaziev po akné, hyperpigmentácií, pórovitej pokožky, kruhov pod očami a jemných povrchových vrások. Ponúkame hlboký resurfacing pomocou lasera najmodernejšej technológie Youlaser MT, ktorý máme na klinike v Košiciach, jemnejší resurfacing laserom FOTONA na klinike na Antolskej ulici v Bratislave alebo hlboký resurfacing laserom Co2 v ENVY x PRIVEÉ v Bratislave.

Najmodernejší hybridný laser v Košiciach

Tento typ laserového resurfacingu môže zredukovať viditeľné vrásky, jazvičky po akné o viac ako polovicu. Vynikajúco zlepšuje jemné linky, textúru pleti a redukuje problematické pigmentácie. Navyše, na rozdiel od klasických Co2 laserov minimálne o polovicu skracuje dobu rekonvalescencie. 

Počas jednej procedúry kombinujeme energiu Co2 ablatívneho laseru a rádiofrekvenčnú energiu, ktorá preniká do hlbších vrstiev, pričom nedochádza k výraznému poškodeniu kože. Tieto faktory prispievajú k výrazne lepším výsledkom aj k rýchlejšiemu hojeniu.

 

Kedy je frakčný resurfacing vhodný

- jazvy po akné,
- hyperpigmentácia pokožky,
- jemné povrchové vrásky,
- pórovitá a mastná pokožka,
- kruhy a vrásky pod očami,
- omladenie dehydrovanej (pokrčenej) starnúcej pokožky.

 

Priebeh ošetrenia

Na ošetrovanú oblasť najskôr nanesieme anestetický krém. Po znecitlivení kože sa postupne ošetruje plocha po ploche.

Ošetrenie trvá cca 20-30 minút, pričom dĺžka zákroku závisí od veľkosti ošetrovanej plochy, od hustoty laserových lúčov a hĺbky prieniku lúča do pokožky.

Koľko ošetrení je nutné absolvovať

Počet ošetrení je individuálny a závisí od stavu pokožky - od hĺbky jaziev, prípadne vrások, od množstva a hĺbky pigmentácií, veku klieta a samozrejme od efektu, ktorý chce klient docieliť. Väčšinou stačí absolvovať iba jedno ošetrenie.

Rekonvalescencia

Pri jemnejších laserových procedúrach môžete pocítiť jemné pálenie, ale ošetrenie si nevyžaduje žiadnu náročnejšiu rekonvalescenciu. Na ďalší deň sa pohodlne zaradíte do svojho klasického režimu. Krémy s UV faktorom sú každodennou súčasťou po-laserovej rutiny.

Pri frakčnom laseri bezprostredne po zákroku pokožka sčervenie, cítite pálenie ako po spálení na slnku. Deň až dva po zákroku môže vzniknúť mierny opuch pokožky, hlavne v oblasti očí, o dva dni začínajú vznikať tmavé chrastičky, ktoré sa postupne olupujú. Tento proces trvá cca 7 dní a mali by ste ostať v domácom ošetrení.

Youlaser MT počas jednej procedúry kombinuje energiu Co2 ablatívneho laseru a rádiofrekvenčnú energiu.

Kombináciou oboch energií dosahujeme výraznejší efekt ako pri doteraz používanom Co2 ablatívnom laseri a zároveň rádiofrekvenčná energia preniká do hlbších vrstiev, pričom nedochádza k výraznému poškodeniu kože. Tieto faktory prispievajú aj k rýchlejšiemu hojeniu.

 

Nezabudnite

Prvých 24 hodín sa nedotýkajte ošetrovaných oblastí, okrem bežnej hygieny, čistenia pleti a aplikácie odporúčaných krémov s SPF 50+. Tiež sa vyvarujte akejkoľvek fyzickej aktivite.

Návštevu kozmetičky, sauny, solária či aplikáciu botulotoxínu a kyseliny hyalurónovej odporúčame najskôr 2 týždne po ošetrení. Až 3 mesiace po laserovom ošetrení sa vyvarujte priamemu slnečnému žiareniu.

Bežnou reakciou na ošetrenie je vznik začervenania, opuchu, pľuzgierov, popálenín, povrchových rán, chrastičiek, svrbenia, pálenia, pocit citlivosti či bolesti na ošetrovaných miestach, ktorá v prípade bezproblémového hojenia vymizne spontánne do týždňa.

O všetkých nežiadúcich účinkoch pretrvávajúcich dlhšie ako týždeň musí klient informovať svojho ošetrujúceho lekára, ktorý naordinuje potrebnú terapiu. Táto terapia môže v extrémnych prípadoch trvať niekoľko mesiacov.

Špeciálne po ošetrení frakčný resurfacing pleti treba dbať na nasledovné body:

  1. Do 6 hodín po ošetrení môže nastať pálenie, svrbenie, začervenanie, mokvanie aj mierne krvácanie v miestach ošetrenia. Prikladajte si na ne obklady - repíkové, harmančekové alebo bórovú vodu.
  2. Na druhý deň po ošetrení je normálny vznik opuchu, najmä v oblasti horných a dolných viečok a postupné vytváranie chrastičiek. Bežný je aj silný pocit pnutia pokožky. Ošetrujte ju 2-3x denne bórovou vodou, následne naneste epitelizačný krém (Cicaplast, Cicaderma, Cicalfate).
  3. Na 2. až 10. deň po ošetrení vzniknuté chrastičky pustupne odpadávajú (nestrhávajte si ich nasilu, nechajte ich spontánne odpadnúť), opuch mizne. Pokračujte v ošetrovaní bórovou vodou a epitalizačným krémom.
  4. Až niekoľko týždňov po ošetrení budete mať pocit citlivej pokožky, normálne je tiež pretrvávajúce začervenanie. Niekoľkokrát denne nanášajte krém s SPF 50+ a postupne začnite zaraďovať svoje bežné kozmetické produkty.

 

ENVY CLINIC - Zbrusovanie pokožky frakčným laserom (resurfacing)

VIAC FOTO
K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Otázky z poradne

Vaša otázka

Súvisiace články

Máte otázky,
chcete sa poradiť?
CHCEM SA OPÝTAŤ
Ide to aj
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY
Vyberte si prosím mesto
Vašej pobočky Envy