Zdvihnutie, modelácia prsníkov

Mastopexia, Breastlife

Modelácia, zdvihnutie prsníkov je operáciou, ktorá sa vykonáva za účelom zlepšenia tvaru, polohy a pevnosti prsníkov.

Invazívny zákrok sa vykonáva v celkovej anestézii, odstraňuje nadbytok kože na prsníku a jeho okolí a modeluje tkanivo - žľazu prsníka tak, aby sa komplex bradavky a dvorca presunul do vyhovujúceho postavenia a zlepšila sa celková projekcia prsníka. 

Komu je zákrok určený

Je vhodný pre klientky, ktoré stratili objem prsnej žľazy pri výraznej redukcii telesnej hmotnosti, pri ochabnutí pokožky prsníkov a pri atrofii - zmenšení tkaniva prsnej žľazy.

Predoperačná príprava

Operačnému výkonu predchádza konzultácia s plastickým chirurgom. Je dôležitou súčasťou celého procesu. Klientka opíše svoje predstavy o konečnom výzore poprsia a lekár po dôkladnej prehliadke zistí možnosti úpravy a zhodnotí, či sú očakávania klientky reálne.

Pred operáciou vykonávanou v celkovej anestézii sú nevyhnutné doplňujúce vyšetrenia. Potrebné je interné predoperačné vyšetrenie a nevyhnutné odbery krvi na hematologické vyšetrenie a biochemické vyšetrenie vnútorného prostredia. Nevyhnutné je aj USG prsníkov. 

Pred operačným zákrokom je nutné aspoň 6 hodín nejesť, nepiť. Zákaz fajčenia platí minimálne 14 dní pred zákrokom.

Operačný priebeh

Klientka prichádza v deň operácie, asi 1 hodinu pred plánovaným zákrokom. Podáme jej lieky za účelom premedikácie. Operatér následne na koži klientky fixkou vyznačí miesto posunutia bradavkovo-dvorcového komplexu. Zároveň sa zhotovuje predoperačná fotodokumentácia. Po dezinfekcii a zarúškovaní operačného poľa sa uskutočňuje samotný výkon. Na záver operácie sa operačná rana v prípade potreby drénuje. Rany sú zakryté sterilným krytím a klientke sa oblečie fixačná podprsenka, prípade elastická bandáž.

 

Pooperačná starostlivosť

Po skončení operácie zostáva klientka jednu noc na lôžkovej časti kliniky. Podávame jej infúznu a analgetickú liečbu. Na druhý deň vykonáme preväz rany a odstránime drény. Klientka je následne prepustená do domáceho ošetrenia. 

Pooperačné kontroly sú vykonávané vždy po dohovore s operatérom. V súrnych prípadoch je možné kontrolu vykonať ihneď. Prvá kontrola je najneskôr po 14-tich dňoch od operácie, kedy odstránime stehy. Namáhavejšie aktivity je možné vykonávať až po 6 - 8 týždňoch. Počas obdobia 8 týždňov je nutné nosiť fixačnú podprsenku.

 

Možné komplikácie

Bežným sprievodným javom je pooperačný opuch. Známky opuchu môžu byť viditeľné i mesiac po operácii. Inými komplikáciami sú krvácanie, bolestivosť, keloidná jazva, zvýšená citlivosť v oblasti jazvy, asymetria uloženia dvorcov a bradaviek. V prípade výraznejšej asymetrie je možné korigovanie prsníkov ďalším operačným zákrokom. Možnou komplikáciou je aj okrajová nekróza kože alebo dvorca, dá sa dotetovať. 

K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Otázky z poradne

Vaša otázka

Máte otázky,
chcete sa poradiť?
CHCEM SA OPÝTAŤ
Ide to aj
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY
Vyberte si prosím mesto
Vašej pobočky Envy