Zdvihnutie, modelácia prsníkov (Mastopexia, Breastlife)

Mastopexia, Breastlife

Modelácia, zdvihnutie prsníkov je operáciou, ktorá sa vykonáva za účelom zlepšenia tvaru, polohy a pevnosti prsníkov.

Tento invazívny zákrok v celkovej anestézii odstraňuje nadbytok kože na prsníku a jeho okolí a modeluje tkanivo - žľazu prsníka tak, aby sa komplex bradavky a dvorca presunul do vyhovujúceho postavenia a zlepšila sa celková projekcia prsníka. Zákrok a realizuje pod dohľadom skúseného odborníka a hlavne k výslednej spokojnosti klientky.

Komu je zákrok určený?

Zákrok je vhodný pre klientky, ktoré stratili objem prsnej žľazy pri výraznej redukcii telesnej hmotnosti, pri ochabnutí pokožky prsníkov a pri atrofii - zmenšení tkaniva prsnej žľazy.

Predoperačná príprava

Operačnému výkonu predchádza podrobná konzultácia s odborným plastickým chirurgom. Konzultácia je dôležitou súčasťou celého procesu. Klientka opíše svoje predstavy o konečnom výzore poprsia a lekár po dôkladnej prehliadke zistí možnosti úpravy a zhodnotí, či sú očakávania klientky reálne.

Pred operáciou vykonávanou v celkovej anestézii sú nevyhnutné doplňujúce vyšetrenia. Potrebné je interné predoperačné vyšetrenie, ktorého záver povie či môže, alebo nemôže byť klientka operovaná. K internému vyšetreniu sú nevyhnutné odbery krvi na hematologické vyšetrenie a biochemické vyšetrenie vnútorného prostredia. Je potrebné mať urobené USG prsníkov. Predoperačné vyšetrenia klientke vieme ponúknuť aj my, prostredníctvom nášho internistu.

Pred samotným operačným zákrokom je nutné aspoň 6 hodín nejesť, nepiť. Zákaz fajčenia platí minimálne 14 dní pred zákrokom.

Operačný priebeh

Klientka prichádza do kliniky ENVY v deň operácie, asi 1 hodinu pred plánovaným zákrokom. Po prezlečení sa, sú klientke podané lieky za účelom premedikácie. Operatér následne na koži klientky fixkou vyznačí miesto posunutia bradavkovo-dvorcového komplexu. Zároveň sa zhotovuje predoperačná fotodokumentácia. Po dezinfekcii a zarúškovaní operačného poľa sa uskutočňuje samotný výkon. Na záver operácie sa operačná rana v prípade potreby drénuje. Rany sú zakryté sterilným krytím a klientke sa oblečie fixačná podprsenka, prípade elastická bandáž.

Pooperačná starostlivosť a rekonvalescencia

Po skončení operácie zostáva klientka počas jednej noci na lôžkovej časti kliniky. Klientke sa podáva infúzna a analgetická liečba. Odborný personál je počas pobytu k dispozícii pacientovi. Na druhý deň sa po operácii vykonáva preväz rany a odstraňujú sa drény. Klientka je následne v doprovode prepustená do domáceho ošetrenia. V pooperačnom období - po 48 hodinách je umožnené klientke prsia sprchovať, ranu však netreba rozmáčať.

Pooperačné kontroly sú vykonávané vždy po dohovore s operatérom. V súrnych prípadoch je možné kontrolu vykonať ihneď. Prvá kontrola sa vykonáva najneskôr po 14-tich dňoch od operácie, kedy dochádza k odstráneniu stehov. Počas týchto 14 - dní odporúčame práceneschopnosť klientky. Namáhavejšie aktivity je možné vykonávať až po 6 - 8 týždňoch. Počas obdobia 8 týždňov je nutné po celý čas nosiť fixačnú podprsenku.

Komplikácie

Bežným sprievodným javom je pooperačný opuch. Známky opuchu môžu byť viditeľné i mesiac po operácii. Inými komplikáciami sú krvácanie, bolestivosť, keloidná jazva, zvýšená citlivosť v oblasti jazvy, asymetria uloženia dvorcov a bradaviek - v tomto prípade však ani za normálnych okolností nie je možné rátať s absolútnou symetriou. V prípade výraznejšej asymetrie je možné dokorigovanie prsníkov ďalším operačným zákrokom. Možnou komplikáciou je aj okrajová nekróza kože alebo dvorca, tá je riešiteľná dotetovaním.

Cenník

zdvihnutie, modelácia prsníkovod 1.100.-€ (podľa náročnosti operácie)(cena bez anestézie)
periareolárna pexiaod 450.- €
úprava vpáčených bradaviekod 150.- €
celková anestézia a predanestetické vyšetrenie od 300.- €
    Chcem sa objednať     

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Potrebujete konzultáciu?

Konkrétne detaily zákroku Vám doporučujeme dohodnúť si na osobnej konzultácii s lekárom. Lekár Vám navrhne najoptimálneší priebeh zákroku a vyráta presnú sumu zákroku. Vieme, že na prvom mieste je Vaše zdravie a spokojnosť.

V prípade akýchkoľvek otázok ešte pred konzultáciou, nám spokojne napíšte na recepcia@envyclinic.sk alebo použite našu online PORADŇU.

V ENVY samozrejme nájdete 100% diskrétnosť. 

Môžete sa spoľahnúť.

Pred a po

Súvisiace články

Otázky z poradne

Dobrý deň chcela by som sa opýtať mám D až E prsia prsia prirodzene veľmi mi ovisaju sú taške chcela by som ich zdvihnúť a spevniť bolo by to možné som ešte aj na invalidnom vozíku ale bojím sa že budú veľmi zjazvene a skarede
Dobrý deň, mam prsia veľkosť D ... mam 20 a chcela by som ich mať pevné .. čo sa teraz o nich nedá povedať ... nie zväčšovanie len pevné prsia... Je to možne? Ak ano aká je to forma zákrorku nech si o tom môžem prečítať viac. Ďakujem ☺️
Dobrý deň, mám takmer rovnaké prsia ako vo Vašej galérii pred a po na prvom obrázku. Vyzerá to, že pani má rez na dvorci, je to tak? zaujíma ma, či pri takomto zákroku sa dá aj odobrať troška kože, aby sa prsia trocha pozdvihli, a ako to ovplyvní citlivosť bradaviek? nejde mi o kojenie, to už neplánujem, ide mi čiste o citlivosť.

Tagy

PRSIA

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.