Zdvihnutie, modelácia prsníkov

Mastopexia, Breastlife

Modelácia, zdvihnutie prsníkov je operáciou, ktorá sa vykonáva za účelom zlepšenia tvaru, polohy a pevnosti prsníkov.

Invazívny zákrok sa vykonáva v celkovej anestézii, odstraňuje nadbytok kože na prsníku a jeho okolí a modeluje tkanivo - žľazu prsníka tak, aby sa komplex bradavky a dvorca presunul do vyhovujúceho postavenia a zlepšila sa celková projekcia prsníka. 

Komu je zákrok určený

Je vhodný pre klientky, ktoré stratili objem prsnej žľazy pri výraznej redukcii telesnej hmotnosti, pri ochabnutí pokožky prsníkov a pri atrofii - zmenšení tkaniva prsnej žľazy.

Predoperačná príprava

Operačnému výkonu predchádza konzultácia s plastickým chirurgom. Je dôležitou súčasťou celého procesu. Klientka opíše svoje predstavy o konečnom výzore poprsia a lekár po dôkladnej prehliadke zistí možnosti úpravy a zhodnotí, či sú očakávania klientky reálne.

Pred operáciou vykonávanou v celkovej anestézii sú nevyhnutné doplňujúce vyšetrenia. Potrebné je interné predoperačné vyšetrenie a nevyhnutné odbery krvi na hematologické vyšetrenie a biochemické vyšetrenie vnútorného prostredia. Nevyhnutné je aj USG prsníkov. 

Pred operačným zákrokom je nutné aspoň 6 hodín nejesť, nepiť. Zákaz fajčenia platí minimálne 14 dní pred zákrokom.

Operačný priebeh

Klientka prichádza v deň operácie, asi 1 hodinu pred plánovaným zákrokom. Podáme jej lieky za účelom premedikácie. Operatér následne na koži klientky fixkou vyznačí miesto posunutia bradavkovo-dvorcového komplexu. Zároveň sa zhotovuje predoperačná fotodokumentácia. Po dezinfekcii a zarúškovaní operačného poľa sa uskutočňuje samotný výkon. Na záver operácie sa operačná rana v prípade potreby drénuje. Rany sú zakryté sterilným krytím a klientke sa oblečie fixačná podprsenka, prípade elastická bandáž.

 

Pooperačná starostlivosť

Po skončení operácie zostáva klientka jednu noc na lôžkovej časti kliniky. Podávame jej infúznu a analgetickú liečbu. Na druhý deň vykonáme preväz rany a odstránime drény. Klientka je následne prepustená do domáceho ošetrenia. 

Pooperačné kontroly sú vykonávané vždy po dohovore s operatérom. V súrnych prípadoch je možné kontrolu vykonať ihneď. Prvá kontrola je najneskôr po 14-tich dňoch od operácie, kedy odstránime stehy. Namáhavejšie aktivity je možné vykonávať až po 6 - 8 týždňoch. Počas obdobia 8 týždňov je nutné nosiť fixačnú podprsenku.

 

Možné komplikácie

Bežným sprievodným javom je pooperačný opuch. Známky opuchu môžu byť viditeľné i mesiac po operácii. Inými komplikáciami sú krvácanie, bolestivosť, keloidná jazva, zvýšená citlivosť v oblasti jazvy, asymetria uloženia dvorcov a bradaviek. V prípade výraznejšej asymetrie je možné korigovanie prsníkov ďalším operačným zákrokom. Možnou komplikáciou je aj okrajová nekróza kože alebo dvorca, dá sa dotetovať. 

K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Cenník

Zdvihnutie, modelácia prsníkovod 1.500.- € (podľa náročnosti operácie)(cena bez anestézie)
Perioareolárna pexiaod 650.- €
celková anestézia a predanestetické vyšetrenie od 300.- €

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Otázky z poradne

Vaša otázka
Máte otázky,
chcete sa poradiť?
CHCEM SA OPÝTAŤ
Ide to aj
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.