Zvětšení prsou implantáty

Augmentácia

Veľkosť, tvar a celkový vzhľad prsníkov je pre sebavedomie ženy dôležitým aspektom.

Augmentáciou dosiahneme požadovanú veľkosť, plnosť a tvar prsníkov. Zväčšenie prsníkov je možné v každom veku dospelej ženy. Tento invazívny zákrok sa vykonáva v celkovej anestézii. 

Komu je zákrok určený

Klientke, ktorá má:

• estetické a psychické dôvody na zákrok - malý objem prsníkov,

• zmenšenie pŕs v spojitosti s redukciou hmotnosti,

• stratu objemu prsníkov po dojčení,

• asymetriu prsníkov - rozdielna veľkosť a tvar prsníkov.

Výber implantátu

Pri výbere implantátu treba brať ohľad najmä na jeho veľkosť - musí byť úmerný veľkosti prsnej žľazy. Pri operácii sa implantát vkladá pod prsný sval, alebo nad prsný sval - pod psrnú žľazu. Implantáty môžu byť okrúhle alebo anatomicky tvarované a môžu mať hladký alebo textúrovaný povrch. 

Predoperačná príprava

Operačnému výkonu predchádza konzultácia s plastickým chirurgom. Je dôležitou súčasťou celého procesu. Klientka opíše svoje predstavy o konečnom výzore poprsia a lekár po dôkladnej prehliadke zistí možnosti úpravy a vyberie vhodný implantát. 

Pred operáciou vykonávanou v celkovej anestézii sú nevyhnutné doplňujúce vyšetrenia. Potrebné je interné predoperačné vyšetrenie a nevyhnutné odbery krvi na hematologické vyšetrenie a biochemické vyšetrenie vnútorného prostredia. Nevyhnutné je aj USG prsníkov. 

Pred operačným zákrokom je nutné aspoň 6 hodín nejesť, nepiť. Zákaz fajčenia platí minimálne 14 dní pred zákrokom. Je vhodné aspoň na 1 až 3 mesiace vynechať hormonálnu antikoncepciu. Od posledného dojčenia by mala uplynúť pol až ročná pauza.

Operačný priebeh

Klientka prichádza v deň operácie, asi hodinu pred plánovaným zákrokom. 

Operáciu vykonávame v celkovej anestézii a trvá 60 - 90 minút. Po dezinfekcii a zarúškovaní operačného poľa sa uskutoční samotný výkon. Operačný rez sa vedie buď axilárne - v podpazuší,  submamárne - v záhybe pod prsníkom alebo periareorálne - okolo prsnej bradavky. Následne chirurg z krátkeho rezu vypreparuje dutinu pre vloženie prsného implantátu. Po vložení implantátu sa rany zašívajú v anatomických vrstvách. Dĺžka jazvy je zvyčajne 4 - 5 cm. Na záver sa operačná rana v prípade potreby drénuje. Rany sú zakryté sterilným krytím a klientke sa oblečie fixačná podprsenka, prípade elastická bandáž.

Pooperačná starostlivosť

Po skončení operácie zostane klientka jednu noc na lôžkovej časti kliniky. Podávame jej infúznu a analgetickú liečbu a odborný personál sleduje všetky fyziologické funkcie. Na druhý deň vykonáme preväz rany a odstránime drény. Klientka je následne v doprovode prepustená do domáceho ošetrenia.

Pooperačné kontroly vykonávame vždy po dohovore s operatérom. V súrnych prípadoch je možné kontrolu vykonať ihneď. Prvá kontrola je najneskôr po 14-tich dňoch od operácie, kedy odstránime stehy. Do prvej kontroly by klientka mala nosiť pooperačnú podprsenku. Na osobnú hygienu v hornej časti tela počas prvých 2 - 3 pooperačných dní odporúčame používať mokrý uterák alebo navlhčené utierky.

Rekonvalescencia

Odporúčame nosenie špeciálnej podprsenky, ktorá udrží implantáty v správnej polohe po dobu minimálne 4 týždňov od operácie. Je dôležité vyhnúť sa akejkoľvek namáhavej aktivite a záťaži horných končatín počas 6 - 8 týždňov od operácie. Konečný výsledok bude viditeľný až po úplnom zahojení a odpuchnutí tkaniva - čo predstavuje obdobie dvoch až troch mesiacov od operácie.

Možné komplikácie

• opuchy
• bolestivosť
• kapsulárna kontraktúra
Fajčenie nepriaznivo ovplyvňuje hojenie a môže viesť ku vzniku komplikácií!

Augmentácia prsníkov @lussimakeupartist

Augmentácia prsníkov @lussimakeupartist

Augmentácia prsníkov @lussimakeupartist

Zväčšenie prsníkov implantátmi

Zväčšenie prsníkov implantátmi B-Lite

VIAC FOTO

Before & After

Další před a po
K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Dá se to i na splátky!

Máte zájem o zákrok, ale nemůžete si ho dovolit zaplatit najednou? ENVY klinika ve spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úvěr na naše služby už od 100€ až do výšky 3000 € s dobou splátek až 20 měsíců. Všechny náležitosti k úvěru vybavíte přímo u nás na recepci za pár minut.

Otázky z poradny

Vaše otázka

Související články

Máte dotazy,
chcete se poradit?
CHCI SE ZEPTAT
Jde to
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY
Vyberte si prosím město
Vaší pobočky Envy