Zväčšenie prsníkov implantátmi

Augmentácia

Veľkosť, tvar a celkový vzhľad prsníkov je pre sebavedomie ženy dôležitým aspektom.

Augmentáciou dosiahneme požadovanú veľkosť, plnosť a tvar prsníkov. Zväčšenie prsníkov je možné v každom veku dospelej ženy. Tento invazívny zákrok sa vykonáva v celkovej anestézii. 

Komu je zákrok určený

Klientke, ktorá má:

• estetické a psychické dôvody na zákrok - malý objem prsníkov,

• zmenšenie pŕs v spojitosti s redukciou hmotnosti,

• stratu objemu prsníkov po dojčení,

• asymetriu prsníkov - rozdielna veľkosť a tvar prsníkov.

Výber implantátu

Pri výbere implantátu treba brať ohľad najmä na jeho veľkosť - musí byť úmerný veľkosti prsnej žľazy. Pri operácii sa implantát vkladá pod prsný sval, alebo nad prsný sval - pod psrnú žľazu. Implantáty môžu byť okrúhle alebo anatomicky tvarované a môžu mať hladký alebo textúrovaný povrch. 

Predoperačná príprava

Operačnému výkonu predchádza konzultácia s plastickým chirurgom. Je dôležitou súčasťou celého procesu. Klientka opíše svoje predstavy o konečnom výzore poprsia a lekár po dôkladnej prehliadke zistí možnosti úpravy a vyberie vhodný implantát. 

Pred operáciou vykonávanou v celkovej anestézii sú nevyhnutné doplňujúce vyšetrenia. Potrebné je interné predoperačné vyšetrenie a nevyhnutné odbery krvi na hematologické vyšetrenie a biochemické vyšetrenie vnútorného prostredia. Nevyhnutné je aj USG prsníkov. 

Pred operačným zákrokom je nutné aspoň 6 hodín nejesť, nepiť. Zákaz fajčenia platí minimálne 14 dní pred zákrokom. Je vhodné aspoň na 1 až 3 mesiace vynechať hormonálnu antikoncepciu. Od posledného dojčenia by mala uplynúť pol až ročná pauza.

Operačný priebeh

Klientka prichádza v deň operácie, asi hodinu pred plánovaným zákrokom. 

Operáciu vykonávame v celkovej anestézii a trvá 60 - 90 minút. Po dezinfekcii a zarúškovaní operačného poľa sa uskutoční samotný výkon. Operačný rez sa vedie buď axilárne - v podpazuší,  submamárne - v záhybe pod prsníkom alebo periareorálne - okolo prsnej bradavky. Následne chirurg z krátkeho rezu vypreparuje dutinu pre vloženie prsného implantátu. Po vložení implantátu sa rany zašívajú v anatomických vrstvách. Dĺžka jazvy je zvyčajne 4 - 5 cm. Na záver sa operačná rana v prípade potreby drénuje. Rany sú zakryté sterilným krytím a klientke sa oblečie fixačná podprsenka, prípade elastická bandáž.

Pooperačná starostlivosť

Po skončení operácie zostane klientka jednu noc na lôžkovej časti kliniky. Podávame jej infúznu a analgetickú liečbu a odborný personál sleduje všetky fyziologické funkcie. Na druhý deň vykonáme preväz rany a odstránime drény. Klientka je následne v doprovode prepustená do domáceho ošetrenia.

Pooperačné kontroly vykonávame vždy po dohovore s operatérom. V súrnych prípadoch je možné kontrolu vykonať ihneď. Prvá kontrola je najneskôr po 14-tich dňoch od operácie, kedy odstránime stehy. Do prvej kontroly by klientka mala nosiť pooperačnú podprsenku. Na osobnú hygienu v hornej časti tela počas prvých 2 - 3 pooperačných dní odporúčame používať mokrý uterák alebo navlhčené utierky.

Rekonvalescencia

Odporúčame nosenie špeciálnej podprsenky, ktorá udrží implantáty v správnej polohe po dobu minimálne 4 týždňov od operácie. Je dôležité vyhnúť sa akejkoľvek namáhavej aktivite a záťaži horných končatín počas 6 - 8 týždňov od operácie. Konečný výsledok bude viditeľný až po úplnom zahojení a odpuchnutí tkaniva - čo predstavuje obdobie dvoch až troch mesiacov od operácie.

Možné komplikácie

• opuchy
• bolestivosť
• kapsulárna kontraktúra
Fajčenie nepriaznivo ovplyvňuje hojenie a môže viesť ku vzniku komplikácií!

Augmentácia prsníkov @lussimakeupartist

Augmentácia prsníkov @lussimakeupartist

Augmentácia prsníkov @lussimakeupartist

Augmentácia prsníkov s @lussimakeupartist

Augmentácia prsníkov s @lussimakeupartist

Augmentácia prsníkov s @lussimakeupartist

Zväčšenie prsníkov implantátmi B-Lite

Zväčšenie prsníkov implantátmi B-Lite

VIAC FOTO

Aktuálne akcie

K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Cenník

V cene augmentácie implantátmi je zahrnutá: operačný výkon, anestézia, implantáty, 24 - 48 hodinový pobyt na pooperačnom oddelení v nadštandardnej izbe, strava a kontrola. V prípade výberu inej značky implantátov sa cena môže zvýšiť.od 3.050.- €

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Otázky z poradne

Vaša otázka

Súvisiace články

Máte otázky,
chcete sa poradiť?
CHCEM SA OPÝTAŤ
Ide to aj
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.