Zväčšenie prsníkov implantátmi

Augmentácia

Medzi korunu krásy na ženskom tele patria jednoznačne od nepamäti prsia. Veľkosť, tvar a celkový vzhľad prsníkov je pre sebavedomie ženy dôležitým aspektom.

Práve augmentáciou je možné dosiahnúť požadovanú veľkosť, plnosť a tvar prsníkov. Zväčšenie prsníkov je možné vykonať v každom veku dospelej ženy. Jedná sa o invazívny zákrok v celkovej anestézii. V súčasnosti je to veľmi bežný zákrok, ktorý skvalitní život ženy v mnohých smeroch.

Komu je zákrok určený?

• estetické a psychické dôvody - malý objem prsníkov
• zmenšenie pŕs v spojitosti s redukciou hmotnosti
• strata objemu prsníkov po dojčení
• asymetria prsníkov - rozdielna veľkosť a tvar prsníkov

Výber implantátu

Pri výbere implantátu treba brať ohľad najmä na jeho veľkosť - musí byť úmerný veľkosti prsnej žľazy. Pri operácii sa implantát vkladá pod prsný sval, alebo nad prsný sval - pod psrnú žľazu. Implantáty môžu byť okrúhle alebo anatomicky tvarované a môžu mať hladký alebo textúrovaný povrch. Typ a rozmery implantátov, ktoré si vyberiete, sú dané predovšetkým Vašou predstavou o výslednom tvare prsníka.

Predoperačná príprava

Operačnému výkonu predchádza podrobná konzultácia s odborným plastickým chirurgom. Konzultácia je dôležitou súčasťou celého procesu. Na úvod klientka opíše lekárovi svoju predstavu o vzhľade a veľkosti poprsia. Lekár klientku vyšetrí, premeria a následne jej poradí pri výbere vhodného implantátu a pooberačnej podprsenky.

Pred operáciou vykonávanou v celkovej anestézii je nevyhnutné absolvovať doplňujúce vyšetrenia: interné predoperačné vyšetrenie, odbery krvi a USG prsníkov. Predoperačné vyšetrenia vieme zrealizovať aj my - na internom oddelení našej kliniky. 

Pred samotným operačným zákrokom je nutné aspoň 6 hodín nejesť, nepiť. Zákaz fajčenia platí minimálne 14 dní pred zákrokom. Pred zákrokom je vhodné aspoň na 1 až 3 mesiace vynechať hormonálnu antikoncepciu. Od posledného kojenia by mala uplynúť pol až ročná pauza.

Operačný priebeh

Klientka prichádza do kliniky ENVY v deň operácie, asi 1 hodinu pred plánovaným zákrokom. Klientka sa prezlečie a lekár jej urobí predoperačné merania. 

Operácia sa vykonáva v celkovej anestézii a trvá 60 - 90 minút. Po dezinfekcii a zarúškovaní operačného poľa sa uskutočňuje samotný výkon. Operačný rez sa vedie buď axilárne - v podpazuší,  submamárne - v záhybe pod prsníkom alebo periareorálne - okolo prsnej bradavky. Následne chirurg z krátkeho rezu vypreparuje dutinu pre vloženie prsného implantátu. Po vložení implantátu, sa rany zašívajú v anatomických vrstvách. Dĺžka jazvy je zvyčajne 4 - 5 cm. Na záver operácie sa operačná rana v prípade potreby drénuje. Rany sú zakryté sterilným krytím a klientke sa oblečie fixačná podprsenka, prípade elastická bandáž.

Pooperačná starostlivosť

Po skončení operácie zostáva klientka počas jednej noci na lôžkovej časti kliniky. Klientke sa podáva infúzna a analgetická liečba a odborný personál sleduje všetky fyziologické funkcie. Na druhý deň sa po operácii vykonáva preväz rany a odstraňujú sa drény. Klientka je následne v doprovode prepustená do domáceho ošetrenia.

Pooperačné kontroly sú vykonávané vždy po dohovore s operatérom. V súrnych prípadoch je možné kontrolu vykonať ihneď. Prvá kontrola sa vykonáva najneskôr po 14-tich dňoch od operácie, kedy sa odstraňujú stehy. Počas týchto 14 - dní  odporúčame PN-ku klientky. Do prvej kontroly by klientka mala nosiť pooperačnú podprsenku počas dňa i cez noc. Na osobnú hygienu v hornej časti tela počas prvých 2 - 3 pooperačných dní odporúčame používať mokrý uterák alebo navlhčené utierky.

Rekonvalescencia

Odporúčame nosenie špeciálnej podprsenky, ktorá udrží implantáty v správnej polohe po dobu minimálne 4 týždňov od operácie. Je dôležité vyhnúť sa akejkoľvek namáhavej aktivite a záťaži horných končatín počas doby 6 - 8 týždňov od operácie, pretože by to v opačnom prípade mohlo viesť k zlému hojeniu a nechcenej zmene polohy implantátov. Konečný výsledok bude viditeľný až po úplnom zahojení a odpuchnutí tkaniva - čo predstavuje obdobie dvoch až troch mesiacov od operácie.

Možné komplikácie

• opuchy
• bolestivosť
• kapsulárna kontraktúra
Fajčenie nepriaznivo ovplyvňuje hojenie a môže viesť ku vzniku komplikácií!

Pred a po

VIAC FOTO

Aktuálne akcie

K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Cenník

V cene augmentácie implantátmi je zahrnutá: konzultácia, operačný výkon, anestézia, implantáty, 24 - 48 hodinový pobyt na pooperačnom oddelení v nadštandardnej izbe, strava a kontrola. V prípade výberu inej značky implantátov sa cena môže zvýšiť.
OKRÚHLY TYP IMPLANTÁTUod 950.-€
SPOLUod 3.050.- €

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Otázky z poradne

Vaša otázka
Máte otázky,
chcete sa poradiť?
CHCEM SA OPÝTAŤ
Ide to aj
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.