Zväčšenie prsníkov implantátmi (Augmentácia)

Augmentácia

Medzi korunu krásy na ženskom tele patria jednoznačne od nepamäti prsia. Veľkosť, tvar a celkový vzhľad prsníkov je pre sebavedomie ženy dôležitým aspektom.

Práve augmentáciou je možné dosiahnúť požadovanú veľkosť, plnosť a tvar prsníkov. Zväčšenie prsníkov je možné vykonať v každom veku dospelej ženy. Jedná sa o invazívny zákrok v celkovej anestézii. V súčasnosti je to veľmi bežný zákrok, ktorý skvalitní život ženy v mnohých smeroch.

Komu je zákrok určený?

• estetické a psychické dôvody - malý objem prsníkov
• zmenšenie pŕs v spojitosti s redukciou hmotnosti
• strata objemu prsníkov po dojčení
• asymetria prsníkov - rozdielna veľkosť a tvar prsníkov

Výber implantátu

Pri výbere implantátu treba brať ohľad najmä na jeho veľkosť - musí byť úmerný veľkosti prsnej žľazy. Pri operácii sa implantát vkladá pod prsný sval, alebo nad prsný sval - pod psrnú žľazu. Implantáty môžu byť okrúhle alebo anatomicky tvarované a môžu mať hladký alebo textúrovaný povrch. Typ a rozmery implantátov, ktoré si vyberiete, sú dané predovšetkým Vašou predstavou o výslednom tvare prsníka.

Predoperačná príprava

Operačnému výkonu predchádza podrobná konzultácia s odborným plastickým chirurgom. Konzultácia je dôležitou súčasťou celého procesu. Na úvod klientka opíše lekárovi svoju predstavu o vzhľade a veľkosti poprsia. Lekár klientku vyšetrí, premeria a následne jej poradí pri výbere vhodného implantátu a pooberačnej podprsenky.

Pred operáciou vykonávanou v celkovej anestézii je nevyhnutné absolvovať doplňujúce vyšetrenia: interné predoperačné vyšetrenie, odbery krvi a USG prsníkov. Predoperačné vyšetrenia vieme zrealizovať aj my - na internom oddelení našej kliniky. 

Pred samotným operačným zákrokom je nutné aspoň 6 hodín nejesť, nepiť. Zákaz fajčenia platí minimálne 14 dní pred zákrokom. Pred zákrokom je vhodné aspoň na 1 až 3 mesiace vynechať hormonálnu antikoncepciu. Od posledného kojenia by mala uplynúť pol až ročná pauza.

Operačný priebeh

Klientka prichádza do kliniky ENVY v deň operácie, asi 1 hodinu pred plánovaným zákrokom. Klientka sa prezlečie a lekár jej urobí predoperačné merania. 

Operácia sa vykonáva v celkovej anestézii a trvá 60 - 90 minút. Po dezinfekcii a zarúškovaní operačného poľa sa uskutočňuje samotný výkon. Operačný rez sa vedie buď axilárne - v podpazuší,  submamárne - v záhybe pod prsníkom alebo periareorálne - okolo prsnej bradavky. Následne chirurg z krátkeho rezu vypreparuje dutinu pre vloženie prsného implantátu. Po vložení implantátu, sa rany zašívajú v anatomických vrstvách. Dĺžka jazvy je zvyčajne 4 - 5 cm. Na záver operácie sa operačná rana v prípade potreby drénuje. Rany sú zakryté sterilným krytím a klientke sa oblečie fixačná podprsenka, prípade elastická bandáž.

Pooperačná starostlivosť

Po skončení operácie zostáva klientka počas jednej noci na lôžkovej časti kliniky. Klientke sa podáva infúzna a analgetická liečba a odborný personál sleduje všetky fyziologické funkcie. Na druhý deň sa po operácii vykonáva preväz rany a odstraňujú sa drény. Klientka je následne v doprovode prepustená do domáceho ošetrenia.

Pooperačné kontroly sú vykonávané vždy po dohovore s operatérom. V súrnych prípadoch je možné kontrolu vykonať ihneď. Prvá kontrola sa vykonáva najneskôr po 14-tich dňoch od operácie, kedy sa odstraňujú stehy. Počas týchto 14 - dní  odporúčame PN-ku klientky. Do prvej kontroly by klientka mala nosiť pooperačnú podprsenku počas dňa i cez noc. Na osobnú hygienu v hornej časti tela počas prvých 2 - 3 pooperačných dní odporúčame používať mokrý uterák alebo navlhčené utierky.

Rekonvalescencia

Odporúčame nosenie špeciálnej podprsenky, ktorá udrží implantáty v správnej polohe po dobu minimálne 4 týždňov od operácie. Je dôležité vyhnúť sa akejkoľvek namáhavej aktivite a záťaži horných končatín počas doby 6 - 8 týždňov od operácie, pretože by to v opačnom prípade mohlo viesť k zlému hojeniu a nechcenej zmene polohy implantátov. Konečný výsledok bude viditeľný až po úplnom zahojení a odpuchnutí tkaniva - čo predstavuje obdobie dvoch až troch mesiacov od operácie.

Komplikácie

• opuchy
• bolestivosť
• kapsulárna kontraktúra
Fajčenie nepriaznivo ovplyvňuje hojenie a môže viesť ku vzniku komplikácií!

Cenník

V cene augmentácie implantátmi je zahrnutá: konzultácia, operačný výkon, anestézia, implantáty, 24 - 48 hodinový pobyt na pooperačnom oddelení v nadštandardnej izbe, strava a kontrola. V prípade výberu inej značky implantátov sa cena môže zvýšiť.
OKRÚHLY TYP IMPLANTÁTU
konzultácia, kontrola, oper. výkon podľa náročnosti zákrokuod 1.500.- €
okrúhle implantáty podľa typuod 850.- €
anestézia a predanestetické vyšetrenieod 300.- €
pooperačná starostlivosťod 65.- €
SPOLUod 2.715.- €
ANATOMICKÝ TYP IMPLANTÁTU
konzultácia, kontrola, oper. výkonod 1.500.- €
anatomické implantáty značky MENTORod 1.250.- €
anestézia a predanestetické vyšetrenieod 300.- €
pooperačná starostlivosťod 65.-€
SPOLUod 3.115.-€
    Chcem sa objednať     

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Potrebujete konzultáciu?

Konkrétne detaily zákroku Vám doporučujeme dohodnúť si na osobnej konzultácii s lekárom. Lekár Vám navrhne najoptimálneší priebeh zákroku a vyráta presnú sumu zákroku. Vieme, že na prvom mieste je Vaše zdravie a spokojnosť.

V prípade akýchkoľvek otázok ešte pred konzultáciou, nám spokojne napíšte na recepcia@envyclinic.sk alebo použite našu online PORADŇU.

V ENVY samozrejme nájdete 100% diskrétnosť. 

Môžete sa spoľahnúť.

Pred a po

Aktuálne akcie

Otázky z poradne

Dobry den, chcela by som sa opýtat na zvacsenie prs. Je to možné keď mám autoimunitné ochorenie- sclerosis multiplex alebo je s tým nejaký problém, príp. nejaké špeciálne liečenie po zákroku. Ďakujem.
Dobrý deň,je potrebné po určitej dobe vymeniť implantáty?Existuje možnosť implantátov,ktoré už nie je potrebné meniť? ďakujem