Tumescenčná liposukcia

Jednoduchý a rýchly zákrok v lokálnej anestézii.

Plastický chirurg odsáva sériou niekoľko milimetrov tenkých kanýl problémové oblasti, ktoré sú najprv infiltrované tumescenčným roztokom. Ten úplne rozpustí prebytočný podkožný tuk, lokálne znecitliví danú oblasť, ktorú následne chirurg odsaje.

Priebeh zákroku:

V prípade tumescenčnej liposukcie je do ošetrovanej, dopredu vyznačenej plochy, aplikované veľké množstvo infiltračného roztoku ihlou, ktorá je napojená hadičkou na nádobu s nariedeným roztokom. Tumescenčná liposukcia je obvykle vykonávaná u pacientov, ktorí vyžadujú iba lokálnu anestéziu. Tento zákrok trvá dlhšie než klasická liposukcia (trvá maximálne 3 hodiny, ale väčšinou len 2 hodiny). Pretože roztok obsahuje okrem fyziologického (soľného) roztoku a adrenalínu (spôsobí stiahnutie ciev) aj určité množstvo znecitlivejúcej látky - anestetika (obvykle lidocainu), ďalšia anestézia nie je potrebná. Anestetikum, ktoré sa nachádza v infiltračnom roztoku, má okrem anestetického účinku tiež účinok lipofilný - tj. spôsobuje bez akýchkoľvek vedľajších účinkov povrchovú deštrukciu tukových buniek, ktoré sa dajú voľne nasať do tenkých 2 mm kanýl. Pri tejto technike sa obvykle použije 2 - 3 x viacej tekutiny, ako je objem odsávaného tuku. Výsledkom je opuch (ang. tumescence) podkožného tkaniva, samozrejme prechodný, ktorý umožňuje použiť tenké, oblé kanyly, ktorých priemer by sme museli zdvoj až strojnásobiť, pokiaľ by sa pracovalo s tkanivom neinfiltrovaným. Pred vlastným odsávaním je potrebné počkať, kým začne pôsobiť anestetikum, niekedy až 40 min.. Potom už prebieha odsávanie pomocou liposukčných kanýl. Tým, že pacien nepotrebuje narkózu, je možné polohovať pacienta počas zákroku a zabezpečiť čo najdokonalejšie odsatie tukových vankúšikov.

Výhody oproti klasickej Iiposukcii:

• rýchlosť a jednoduchosť zákroku
• operácia bez narkózy, postačuje lokálne umŕtvenie oblasti
• nezaťažuje metabolizmus a organizmus

 

Cenník

Cena zákrokuod 800.- €
    Chcem sa objednať     

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Potrebujete konzultáciu?

Konkrétne detaily zákroku Vám doporučujeme dohodnúť si na osobnej konzultácii s lekárom. Lekár Vám navrhne najoptimálneší priebeh zákroku a vyráta presnú sumu zákroku. Vieme, že na prvom mieste je Vaše zdravie a spokojnosť.

V prípade akýchkoľvek otázok ešte pred konzultáciou, nám spokojne napíšte na recepcia@envyclinic.sk alebo použite našu online PORADŇU.

V ENVY samozrejme nájdete 100% diskrétnosť. 

Môžete sa spoľahnúť.

Liposukcia Vaser Lipo PRED a PO (Libor Komosný)

VASERLIPO A TRANSFER TUKU

Súvisiace procedúry

Otázky z poradne

Dobry den, mam zaujem o odsatie tuku z brusnej casti, no potrebujem poradit ci som vhodny kandidat na liposukciu brucha tumescencnou metodou, metodou VASERLIPO,pripadne aj brusneho previsu, teda si chcem dohodnut termin konzultacie.Ako mam teda postupovat pri objednani sa na konzultaciu ohladom mojho problemu ? Aky je poplatok za konzultaciu ? Dakujem

Tagy

TELO

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.