Zmenšenie prsníkov u žien

Redukčná mamaplastika

Zmenšenie prsníkov sa vykonáva pri výrazne vyvinutých prsiach, kedy nadmerná váha a veľkosť spôsobuje klientke fyzické a psychické problémy.

Zákrokom sa odstráni nadbytočné tkanivo prsníkov - tuk, žľazové tkanivo a koža. Zároveň sa modeluje zostávajúce tkanivo prsníka do požadovaného tvaru. Tento invazívny zákrok vykonávame v celkovej anestézii. 

Komu je zákrok určený

Klientkám, ktoré maju: 

• neproporcionálne veľké prsníky v porovnaní so zvyškom tela,

• pocit ťažkých prsníkov s bradavkami smerujúcimi nadol,

• bolesti krku, chrbta, ramien, ktoré sú zapríčinené nadmernou váhou prsníkov.

Predoperačná príprava

Operačnému výkonu predchádza konzultácia s plastickým chirurgom. Konzultácia je dôležitou súčasťou celého procesu. Klientka opíše svoje predstavy o konečnom výzore poprsia a lekár po prehliadke zistí možnosti úpravy a zhodnotí, či sú očakávania klientky realistické alebo nie.

Pred operáciou vykonávanou v celkovej anestézii sú nevyhnutné doplňujúce vyšetrenia. Potrebné je interné predoperačné vyšetrenie, odbery krvi na hematologické a biochemické vyšetrenie vnútorného prostredia. Nevyhnutný je USG prsníkov. Pri poruchách cyklu je potrebné vykonať aj gynekologické vyšetrenie. 

Pred operačným zákrokom je nutné aspoň 6 hodín nejesť a nepiť. Zákaz fajčenia platí minimálne 14 dní pred operáciou. Pred zákrokom je vhodné aspoň na 1 - 3 mesiace vynechať hormonálnu antikoncepciu. Od posledného dojčenia by mala uplynúť pol až ročná pauza.

 

Operačný priebeh

Klientka prichádza v deň operácie, asi hodinu pred zákrokom. Podáme jej lieky za účelom premedikácie. Operatér následne na koži klientky fixkou vyznačí miesto posunutia bradavkovo-dvorcového komplexu. Zároveň sa zhotovuje predoperačná fotodokumentácia. Po dezinfekcii a zarúškovaní operačného poľa sa uskutoční samotný výkon. Na záver operácie sa operačná rana v prípade potreby drénuje. Rany sú zakryté sterilným krytím a klientke sa oblečie fixačná podprsenka, prípade elastická bandáž.

Pooperačná starostlivosť

Klientka zostane jednu noci na lôžkovej časti kliniky. Podáme jej infúznu a analgetickú liečbu a odborný personál sleduje všetky fyziologické funkcie. Na druhý deň vykonáme preväz rany a odstránime drény. Klientka je následne prepustená do domáceho ošetrenia. 

Pooperačné kontroly vykonávame vždy po dohovore s operatérom. V súrnych prípadoch je možné kontrolu vykonať ihneď. Prvá kontrola je najneskôr po 14-tich dňoch od operácie, kedy odstránime stehy. Počas týchto 14 dní odporúčame práceneschopnosť klientky. Namáhavejšie aktivity je možné vykonávať až po 6 - 8 týždňoch. Počas obdobia 8 týždňov je nutné nosiť fixačnú podprsenku. 

Možné komplikácie

Bežným sprievodným javom je pooperačný opuch. Známky opuchu môžu byť viditeľné i mesiac po operácii. Inými komplikáciami sú krvácanie, bolestivosť, keloidná jazva a zvýšená citlivosť v oblasti jazvy. Niekedy môže vzniknúť asymetria alebo zmena pigmentácie bradavky a dvorca. Pri zmenšení prsníkov je štandardným javom porušenie mliekovodov.

K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Otázky z poradne

Vaša otázka

Máte otázky,
chcete sa poradiť?
CHCEM SA OPÝTAŤ
Ide to aj
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY
Vyberte si prosím mesto
Vašej pobočky Envy