Zmenšenie prsníkov u žien

Redukčná mamaplastika

Zmenšenie prsníkov sa vykonáva pri výrazne vyvinutých prsiach, kedy nadmerná váha a veľkosť spôsobuje klientke fyzické a psychické problémy.

Zákrokom sa odstráni nadbytočné tkanivo prsníkov - tuk, žľazové tkanivo a koža. Zároveň sa modeluje zostávajúce tkanivo prsníka do požadovaného tvaru. Tento invazívny zákrok vykonávame v celkovej anestézii. 

Komu je zákrok určený

Klientkám, ktoré maju: 

• neproporcionálne veľké prsníky v porovnaní so zvyškom tela,

• pocit ťažkých prsníkov s bradavkami smerujúcimi nadol,

• bolesti krku, chrbta, ramien, ktoré sú zapríčinené nadmernou váhou prsníkov.

Predoperačná príprava

Operačnému výkonu predchádza konzultácia s plastickým chirurgom. Konzultácia je dôležitou súčasťou celého procesu. Klientka opíše svoje predstavy o konečnom výzore poprsia a lekár po prehliadke zistí možnosti úpravy a zhodnotí, či sú očakávania klientky realistické alebo nie.

Pred operáciou vykonávanou v celkovej anestézii sú nevyhnutné doplňujúce vyšetrenia. Potrebné je interné predoperačné vyšetrenie, odbery krvi na hematologické a biochemické vyšetrenie vnútorného prostredia. Nevyhnutný je USG prsníkov. Pri poruchách cyklu je potrebné vykonať aj gynekologické vyšetrenie. 

Pred operačným zákrokom je nutné aspoň 6 hodín nejesť a nepiť. Zákaz fajčenia platí minimálne 14 dní pred operáciou. Pred zákrokom je vhodné aspoň na 1 - 3 mesiace vynechať hormonálnu antikoncepciu. Od posledného dojčenia by mala uplynúť pol až ročná pauza.

 

Operačný priebeh

Klientka prichádza v deň operácie, asi hodinu pred zákrokom. Podáme jej lieky za účelom premedikácie. Operatér následne na koži klientky fixkou vyznačí miesto posunutia bradavkovo-dvorcového komplexu. Zároveň sa zhotovuje predoperačná fotodokumentácia. Po dezinfekcii a zarúškovaní operačného poľa sa uskutoční samotný výkon. Na záver operácie sa operačná rana v prípade potreby drénuje. Rany sú zakryté sterilným krytím a klientke sa oblečie fixačná podprsenka, prípade elastická bandáž.

Pooperačná starostlivosť

Klientka zostane jednu noci na lôžkovej časti kliniky. Podáme jej infúznu a analgetickú liečbu a odborný personál sleduje všetky fyziologické funkcie. Na druhý deň vykonáme preväz rany a odstránime drény. Klientka je následne prepustená do domáceho ošetrenia. 

Pooperačné kontroly vykonávame vždy po dohovore s operatérom. V súrnych prípadoch je možné kontrolu vykonať ihneď. Prvá kontrola je najneskôr po 14-tich dňoch od operácie, kedy odstránime stehy. Počas týchto 14 dní odporúčame práceneschopnosť klientky. Namáhavejšie aktivity je možné vykonávať až po 6 - 8 týždňoch. Počas obdobia 8 týždňov je nutné nosiť fixačnú podprsenku. 

Možné komplikácie

Bežným sprievodným javom je pooperačný opuch. Známky opuchu môžu byť viditeľné i mesiac po operácii. Inými komplikáciami sú krvácanie, bolestivosť, keloidná jazva a zvýšená citlivosť v oblasti jazvy. Niekedy môže vzniknúť asymetria alebo zmena pigmentácie bradavky a dvorca. Pri zmenšení prsníkov je štandardným javom porušenie mliekovodov.

K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Cenník

Zmenšenie prsníkov od 2.000.- € (podľa náročnosti operácie)(cena bez anestézie)
celková anestézia a predanestetické vyšetrenieod 300,- €

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Otázky z poradne

Vaša otázka
Máte otázky,
chcete sa poradiť?
CHCEM SA OPÝTAŤ
Ide to aj
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.