Testy potravinovej intolerancie

Diagnostika a odstránenie nežiaducich prejavov potravinovej intolerancie

Špeciálne testy potravinovej intolerancie odhalia potraviny alebo látky obsiahnuté v potravinách, s ktorými má Vaše telo problém pri trávení a ktoré sa prejavujú v podobe nežiaducich intolerančných príznakov – migréna, nafúknuté brucho, opuchnuté nohy, nespavosť, akné, problémy s váhou...

Na základe získaných výsledkov z krvi, ktoré Vám budú inetrpretované odborným lekárom a následného obmedzenia alebo úplného výlúčenia konzumácie konkrétnej potraviny odstránite zdravotný problém, s ktorými ste si dlho nevedeli poradiť.

Alergia na potraviny verzus potravinová intolerancia

Potravinová alergia je prudká reakcia tela na určité potraviny. Prejavuje sa zvyčajne okamžite po zjedení alergénu v podobe miernej reakcie až po závažnú, život ohrozujúcu. Pri alergii nemôže pacient zvyčajne zniesť ani malé množstvo intolerantnej potraviny bez toho, aby sa prejavila reakcia - vďaka tomu, je ju veľmi ľahké diagnostikovať.

Intolerancia nastáva, ak má telo problémy s trávením určitého druhu potravín alebo niektorých látok obsiahnutých v potravinách. Nástup jej príznakov je zvyčajne pomalší a môže byť oneskorený aj o niekoľko hodín po zjedení problematickej potraviny. Príznaky môžu trvať niekoľko hodín, dokonca aj do ďalšieho dňa a niekedy aj dlhšie. Problémom potravinovej intolerancie je jej ťažká rozpoznateľnosť. Často trvá veľmi dlho, než človek zistí, aké jedlo mu práve robí ťažkosti. Môže sa totiž jednať nielen o samotné potraviny, ale tiež o rôzne konzervanty.

Intolerancia na niekoľko potravín naraz alebo skupiny potravín, nie je nezvyčajná. Niektorí ľudia môžu tolerovať určité množstvo intolerovanej potraviny, ale v prípade, že jej zjedia príliš veľa (alebo príliš často) sa objavia nepríjemné príznaky.

Upozornenie: ak sa nekonzumovala určitá potravina počas posledných troch mesiacov test ju pravdepodobne vyhodnotí ako normálnu kvôli nízkej úrovni protilátok.

Najčastejšie prejavy potravinovej intolerancie

Akné, stavy úzkosti, hnačka, astma, bolesti hlavy, migrény, bronchitída, celiakia, depresia, gastritída, hyperaktivita, chronický únavový syndróm, nadváha, nadúvanie, neplodnosť, nespavosť, potenie, oslabená imunita, porucha pozornosti, problémy s váhou, zápcha, svrbenie kože, zadržiavanie vody v tele, zápal kĺbov, zápalové ochorenia čreva...

Príklady intolerovaných potravín

kravské mlieko, pšenica, vajíčka, kvasnice, oriešky, hrach, fazuľa, kukurica, pistácie, marhule, kapusta, kakao, čerešne, grapefruit...

Príprava na diagnostiku

Po objednaní prísť na kliniku. 14 dní pred odberom je potrebné dočasne vysadiť lieky užívané na ovplyvnenie imunitného systému (antibiotika, lieky na alergie, kortikoidy) , preto ak takéto lieky užívať konzultujte indikujúceho lekára o tom či je ich možné vysadiť.

Priebeh vyšetrenia

Vstupná konzultácia a následný odber krvi. Po obdržaní výsledkov krvných testov cca do 3 týždňoch prebehne analýza výsledkov lekárom. Klient bude následne kontaktovaný za účelom výstupnej konzultácie, kedy budú klientovi interpretované výsledky - klient obdrží rozpis jednotlivých tolerantných/intolerantných potravín a návrhy alternatív za vylúčené potraviny.

Príčina potravinovej intolerancie

Zvyčajne je spôsobená nedostatkom vhodných tráviacich enzýmov v zažívacom trakte. Enzýmy sú potrebné pri rozkladaní látok nachádzajúcich sa v potravinách. Ak tieto enzýmy chýbajú, alebo je ich nedostatok, potom stravované jedlo môže spôsobovať nepríjemné symptómy, pretože jeho časť nemôže byť telom strávená.

VIAC FOTO
K tomuto produktu nemáme zatiaľ žiadne hodnotenia.

Cenník

Bežná cena
Test na 40 potravín169,- €
Test 200+ potravín479,- €
Test 44 potravín179,- €
Test 90 potravín259,- €
Konzultácia externých výsledkovod 80,- €

Dá sa to aj na splátky!

Mali by ste záujem o zákrok, no nemôžete si dovoliť zaplatiť ho naraz? Envy klinika v spolupráci s HOME Credit Vám poskytne úver na naše služby už od 100 Eur až do výšky 3000 eur s dobou splácania až 20 mesiacov! Všetky náležitosti k úveru vybavíte priamo u nás na recepcii za pár minút.

Otázky z poradne

Vaša otázka

Súvisiace články

Máte otázky,
chcete sa poradiť?
CHCEM SA OPÝTAŤ
Ide to aj
na splátky!
ZÁKROK NA SPLÁTKY

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.